creative

Newsletter

Jan Hardy - komiks patriotyczny

„To jest moja Matka, ta ziemia. To jest moja Matka, ta Ojczyzna.”

Jan Hardy to seria komiksowa pod szyldem popkultury narodowej. Komiks o polskim superbohaterze (zresztą pierwszym superbohaterze w ogóle o czym będzie można przeczytać w Jan Hardy #1) to próba przeciwstawienia się zataczającemu coraz szersze kręgi marksizmowi kulturowemu. Komiks opowiada historię siłacza z rasy Stolemów, który od czasów międzywojnia wraz z innymi superbohaterami bronił Polski przed siłami „rewolucji” i „postępu”.

Bohaterowie działający w tajnej jednostce R.O.T.A. (Rozpoznanie - Obrona - Taktyka - Atak) brali udział w działaniach wojennych od roku 1939, by po 1944 roku zmierzyć się z czerwonym terrorem komunistycznego aparatu Służby Bezpieczeństwa.

Akcja komiksu „Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty” skupia się na wydarzeniach powojennych. Od pierwszego numeru będzie można śledzić we „flashbackach” przebieg formowania się oddziału R.O.T.A. oraz wydarzenia z czasu II wojny światowej.


Idea

Seria komiksowa o Żołnierzach Wyklętych w alternatywnej, superbohaterskiej wersji historii ma służyć przeniesieniu wartości takich jak Bóg, Honor i Ojczyzna na grunt popkultury. Jan Hardy wzorem historycznych Niezłomnych walczy z przeważającym, bestialskim wrogiem, bo wie, że gra toczy się o najwyższą stawkę - istnienie Polski i polskości. Obecnie w popkulturze te wartości zastąpywane są postmodernistyczną pustką, lub neguje się za pomocą narzędzi propagandowych.

Jan Hardy i R.O.T.A.

„Jan Hardy” ma być początkiem budowania popkultury narodowej – czyli takiej, która nie wstydzi się swojej polskości i jest bezkompromisowa wobec działań antypolskich. Jednocześnie korzysta z narzędzi popkultury, które pozwolą mu dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Nie jest to komiks stricte historyczny. Jedynie odnosi się do historii.

Jan Hardy

Główny bohater jest patriotą, żołnierzem walczącym z komunistycznym okupantem, chrześcijaninem. Walczył z Niemcami podczas II wojny światowej, ma żonę i dziecko, a swoje moce czerpie z wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Niepoprawny bohater na czasy „poprawności politycznej”.

Ku chwale Ojczyzny!

 

Jan Hardy – Żołnierz Wyklęty #1  R.O.T.A. cz. 1 z 4 „Chłopaki z lasu”

Rok 1945. Rosjanie przewożą na teren okupowanej Polski tajemniczy obiekt. Według informatora oddziału R.O.T.A. ma on pomóc w ostatecznym pokonaniu polskich superbohaterów z podziemia antykomunistycznego. Tylko Jan Hardy, Franciszek, Planit III, Danka i Źdźbło mają szansę pomieszać szyki komunistom.

Do walki z czerwonym terrorem przyłącza się pewna osobistość z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii!

Rok 1934. Jan Kwiatkowski staje się pierwszym na świecie superbohaterem!

Objętość: 36 stron

Format: 170x260

Druk: kreda, kolor

Oprawa: miękka

Cena: 12,90 Zł

 

Do kupienia tutaj.

 

 

Patronat